ZMIANA TRZYMA Z NEONAZISTAMI

To, że partia „Zmiana” prezentuje i skupia osoby o ewidentnie prorosyjskich poglądach wiadomo nie od dziś. Ale kto by pomyślał, że wśród jej członków/sympatyków są ludzie, którzy wielbią jednego z głównych wrogów komunizmu, Adolfa Hitlera. W sumie nie ma się czemu dziwić, bo już w 2007 roku w mediach ukazało się zdjęcie lidera „Zmiany” Mateusza Piskorskiego (obecnie przebywającego w areszcie tymczasowym, oczywiście za niewinność) na tle hitlerowskiej swastyki, które według samego zainteresowanego miało być fotomontażem. Jednakże zdjęcia, które otrzymaliśmy z anonimowego źródła z pewnością fotomontażem nie są.

Asystentem i jednym z najgorliwszych obrońców i przybocznych Piskorskiego jest mieszkający w Szczecinie Michał Tuczyk, obecnie przedstawiający się jako koordynator zachodniopomorskiej „Zmiany”. Faktycznie organizowane przez niego inicjatywy można policzyć na palcach jednej ręki, a jego działalność głównie ogranicza się do Internetu, w którym opluwa on polskie władze i hołubi Rosję oraz jej przywódcę Władimira Władimirowicza Putina. Michał Tuczyk był m.in. jednym z czołowych obrońców nie wyburzania Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej w Szczecinie oraz organizatorem pikiety przeciwko obecności wojsk amerykańskich w Polsce w dniu 14.01.2017r. W pikiecie oprócz kolegi Michała uczestniczyła też garstka działaczy, sympatyków i osób zaprzyjaźnionych ze szczecińską „Zmianą”, a byli to m.in.:

Na ostatnim z wymienionej czwórki zatrzymamy się na chwilę dłużej. Patrząc na profil na facebooku Łukasz Henryk Uroda jest obecnie zwolennikiem „Zmiany” i orędownikiem wypuszczenia z aresztu tymczasowego Mateusza Piskorskiego. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że wykazuje nawet lewicowe poglądy. Ale to tylko pozory, tak naprawdę Łukasz Henryk Uroda jest neonazistowskim skinheadem związanym z organizacją „Blood&Honour”, zwolennikiem muzyki „RAC” (Rock Against Communism). Potwierdzeniem powyższej tezy niech będą otrzymane przez naszą redakcję bulwersujące zdjęcia, na których widoczny jest Łukasz Henryk Uroda.

Być może Uroda zmienił poglądy i swastykę przerobił sobie na sierp i młot albo wciąż w duszy jest naziolem, który w ten sposób chce rozwalić od środka „Zmianę” (nie żeby nam to specjalnie przeszkadzało). Powyższe jedynie pokazuje jak nieudolnym i niegodnym uwagi jest projekt „Zmiana”.

Panie Tuczyk! Naprawdę nie trzeba być porucznikiem Borewiczem, żeby zweryfikować, że akurat Łukasz Henryk Uroda jest naziolem. Wystarczyłoby zadać sobie trochę trudu i spojrzeć na jego dziwnych znajomych na facebooku lub jego tatuaże na przedramionach („88” – liczbowy akronim Heil Hitler, czy „RAC” – Rock Against Communism). I proszę nawet nie zasłaniać się tym, że już z nim nie współpracujecie, a pikieta była jednorazową akcją. Jeszcze 26 kwietnia br. na swoim facebooku dał Pan do zrozumienia, że Łukasz Henryk Uroda robi dla „Zmiany” projekty graficzne. Chyba, że oficjalnie wiecie o jego przeszłości i wam to nie przeszkadza, co dla nas byłoby jeszcze bardziej przerażające.

Powyższe świadczy jedynie o słabości „Zmiany” i ignorancji ich czołowych działaczy. Apelujemy do szeregowych działaczy i sympatyków „Zmiany” o przeanalizowanie swojego sensu uczestnictwa w tym projekcie. Nie dość, że będziecie uważani za ruskich agentów to jeszcze kojarzeni, jak nie z sympatykami „Państwa Islamskiego”[1] to z neonazistami.

 

[1] Sprawa o której informował na facebooku „Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych” w dniu 21 września 2017 roku.

 

24 grudnia 2018

Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave