POLSKI NEONAZISTA ZWIĄZANY ZE STRUKTURAMI UKRAIŃSKIEJ ORGANIZACJI MISANTHROPIC DIVISION.

   O działalności struktur MISANTHROPIC DIVISION pisaliśmy podczas ostatniego artykułu zamieszczonego na naszej stronie. W jego treści wskazaliśmy, iż ukraiński przedstawiciel MD - D. Shestakov nawiązywał kontakty z przedstawicielami polskich organizacji faszystowskich. Okazało się, że jego kolegą jest także Mikołaj Przybyła. 
Przybyła związany był z faszystami z terenu Kalisza – Stowarzyszeniem Kaliscy Patrioci oraz ONR Ziemia Kaliska, które ostatecznie miał opuścł aby związać się z strukturami faszystowskimi działającymi na terytorium Polski. 
Przybyła nawiązał znajomość z D. Shestakovem na początku 2016 r. Zafascynowany ideologią neonazistowską oraz działalnością faszystów za wschodniej granicy (Ukrainy), rozpoczął na terenie Polski budowanie polskiego odłamu MISANTHROPIC DIVISION – MISANTHROPIC DIVISION POLAND. W swoim działaniu organizował obozy survivalowe gdzie członkowie MDP podnosili swoje umiejętności fizyczne.  Oprócz wspomnianych przedsięwzięć Przybyła i jego pseudo grupa złożona z polskich neonazistów brała czyny udział w koncertach sceny RAC/NS na terenie Europy, tj. Litwie, Ukrainie. Podczas koncertu, odbywającego się na terenie Litwy Przybyłą nawiązał bliskie relacje z litewskim przedstawicielem MISANTHROPIC DIVISION LITVIJA (MDL) – Tomasem Stanulevic, który podobnie jak on sympatyzuje z ukraińskimi faszystami. W koncercie tym uczestniczyli także przedstawiciele pomorskich faszystów – Aktyw Północny, których Przybyła poznał osobiście.  Wśród znajomych Przybyły znajdują się także obywatele Ukrainy, którzy podobnie jak on gloryfikują III Rzeszę. Najbardziej niepokojącym osobnikiem kręcącym się w  towarzystwie Przybyły jest Ukrainiec – Yevhenii Mosunov. Ukrainiec powiązany jest z prawicowo radykalną organizacją ,,SZTURMOWY KORPUS”, która w swoich szeregach skupia przedstawicieli ukraińskich ekstremistów. Organizacja ta odpowiada za prowadzenie szkoleń i agitacji wśród członków ukraińskich struktur skrajnie prawicowych. Mosunov obecnie  zamieszkuje na terenie Polski i dąży do nawiązywania bliskich relacji z polskimi faszystami. Jak udało nam się ustalić Przybyła wraz z Mosunovem przebywali na terenie Ukrainy, gdzie Przybyła brał udział w imprezach organizowanych przez ukraińskich faszystów.
Działalność Przybyły została także zauważona przez polskich członków ugrupowań lewicowych funkcjonujących na terenie naszego kraju. Za swoją działalność anarchiści z FA wymierzyli Przybyle srogą karę (został pobity), do której doszło w 2017 r. w Poznaniu (BRAWO ANTIFA POZNAŃ :-) ) 
Jednakże lekcja, którą wymierzyły Przybyle struktury anarchistyczne, nie przyczyniły się do jego zaniechania w działaniu w strukturach MDP. Swoje przywiązanie do struktur ekstremistycznych Przybyła po raz kolejny eksponował podczas marszu, który odbył się w dniu 1 maja  br. na terenie Warszawy, gdzie przebywał w towarzystwie SZTURMOWCÓW.
Rozwój struktur MDP można zaobserwować również na ulicach polskich miast, o czym świadczą wykonywane przez jej członków graffiti. Jedno z takich ,,malowideł” można odnaleźć na murze fabryki E. WEDEL (Al. Wedla okolice Parku Skaryszewskiego) w Warszawie, gdzie członkowie MDP odbywają cykliczne spotkania. 

 

17 października 2018

Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave